خانه / تحصیل در اتریش / تحصیل در اتریش موسیقی

تحصیل در اتریش موسیقی

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایش گراتس بیش از ۲۱۰۰ دانشجوی در حال تحصیل دارد و یکی از معروفترین دانشگاههای دنیا در زمینه موسیقی و هنرهای نمایشی میباشد این دانشگاه دارای هفده انستیتو با کیفیت آموزشی بسیار بالا میباشد.

دانشگاه موسیقی و هنرهای دراماتیك گراتس (The university of music and Dramatic Arts Graz) یا KUG یكی از شش دانشگاه برتر رشته های هنری در اتریش و اروپاست.

دانشگاه KUG در جنوب شرقی كشور اتریش در شهر گراتس واقع شده است. شهر گراتس با داشتن ۳۵ هزار دانشجو و سه دانشگاه شامل دانشگاه تكنولوژی گراتس، دانشگاه كارل فرانسیس گراتس و دانشگاه موسیقی و هنرهای دراماتیك(KUG) یكی از امن ترین و بهترین شهرهای دانشگاهی در اروپاست.

دانشگاه موسیقی و هنرهای دراماتیك گراتس هر ساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در زمینه موسیقی یا هنرهای دراماتیك از سراسر اروپا مخصوصاً كشورهای همسایه اتریش است، چرا كه كشور اتریش به خصوص این دانشگاه از معتبرترین مراكز آموزش موسیقی و هنرهای دراماتیك است. در این دانشگاه دانشجویان می توانند در رشته های متنوعی چون اركستر و رهبری اركستر، موسیقی مجلسی، جز، سنتی، كر، اپرا، هنرهای نمایشی، طراحی صحنه و… به تحصیل بپردازند.

رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس

۱) آهنگ سازی و تئوری موسیقیمدت تحصیل در مقطع كارشناسی (لیسانس)

۲) رهبری اجراء (كنسرت، كر و …)

۳) مهندسی موسیقی (مهندسی دستگاه های موسیقی)

۴) آلات موسیقی (تحصیل در زمینه سازهای مختلف)

۵) استاد موسیقی آموزگار موسیقی:

۶) موسیقی كلیسای كاتولیك و پروتستان

۷) آواز در مقطع كارشناسی

۸) طراحی صحنه

۹) موسیقی جز در مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد

۱۰) بازیگری